אפליקציית אנדרואיד: עסקים רבים בוחרים להקים חנות אינטרנטית לעסק שלהם על מנת להגיע לקהלי יעד רחבים יותר באמצעות רשת האינטרנט. זהו כבר לא סוד שישראלים קונים בצורה מקוונת בעשרות מיליארדים בכל שנה והנתונים האלו נמצאים בגדילה משמעותית משנה לשנה. כאשר מקימים חנות אינטרנטית לעסק, חשוב שהיא תהיה מותאמת גם לטלפונים הניידים על מנת שחוויית המשתמש תהיה טובה יותר, שיהיה קל להתמצא באתר וסיבות נוספות כמו חשיפה יותר טובה בגוגל. היום, עסקים אשר מעוניינים לקחת את החנות האינטרנטית שלהם לשלב הבא או שרק נכנסים לזירת המסחר המקוונת, בוחרים לפתוח אפליקציית חנות.

אפליקציית חנות

אפליקציית אנדרואידאפליקציה הינה תוכנה המתאימה במיוחד לטלפונים הניידים. על ידי הקמת אפליקציית חנות, ניתן להעניק לגולשים חוויית גלישה גבוהה יותר בחנות כאשר זו נבנתה במיוחד עבור גלישה מסוג זה. אין הכרח שהגולשים יתקינו את אפליקציית החנות בטלפון הנייד שלהם על מנת לגלוש בה (בהתאם לאפליקציה) וניתן לבחור שתהיה אפשרות להשתמש בה גם בצורה מקוונת. יחד עם זאת, במידה והגולשים יתקינו את האפליקציה בטלפון הנייד שלהם תוכלו לדחוף נוטיפיקציות בצורה מידית לטלפון הנייד שלהם כאשר אלו יוצגו לצד העדכונים מפייסבוק, אימייל, וואטסאפ ועוד.

ישנן שתי מערכות הפעלה עיקריות לאפליקציות לטלפונים הניידים. אחת המותאמת למכשירים של חברת אפל ואחת המתאימה לאנדרואיד, למעשה, לרובם המוחלט של המכשירים בהם נעשה שימוש כיום. יש לציין שצריך לפתח את האפליקציה כך שתתאים גם לאנדרואיד וגם למערכת של האייפון במידה ורוצים שכל המשתמשים יוכלו להתקין את האפליקציה בטלפון הנייד שלהם.

יחד עם זאת, במידה ואתם צריכים לבחור, ישנם כמה יתרונות בולטים לבחירת הקמת אפליקציה לאנדרואיד.

אפליקציית אנדרואיד: יתרונות

ראשית, כאשר האפליקציה מותאמת לאנדרואיד, כבר אתם מאפשרים לרוב המשתמשים להתקין ולהשתמש באפליקציה כאשר כל בעלי הטלפונים של סמסונג, שיאומי ועוד שלל חברות שונות משתמשים במערכת האנדרואיד. יתרון נוסף של פיתוח אפליקציה לאנדרואיד הנו שהעלאת האפליקציה לחנות האפליקציות של גוגל נחשבת לקלה יותר בעוד שפיתוח אפליקציות לאייפון דורשות בדיקות קפדניות הרבה יותר, דבר היכול לעקב את כניסתכם לשוק.

אפליקציית אנדרואיד: האם כדאי לשלב?

בעוד שרובם המוחלט של המשתמשים גולשים במכשירי אנדרואיד (יותר מ-60%), עדיין גולשים רבים משתמשים במכשירים של אפל וחבל לפספס נתח שוק כזה גדול. בנוסף, מכיוון שהמכשירים של אפל יקרים בצורה משמעותית מחלק ניכר מהמכשירים המשתמשים באנדרואיד (הבדלים של אלפי שקלים מחלקם), משתמשים אלו נחשבים לבעלי יכולת רכישה גבוהה יותר. לפרטים נוספים.