אתר רספונסיבי: כיום, רוב האנשים מבלים ברשת האינטרנט בכל יום ויום. בניגוד לעבר בו הגולשים היו נכנסים לאתרים השונים רק דרך המחשב השולחני, היום ניתן לראות שאחוזים רבים מהגלישות נעשות דרך הטלפונים הניידים. מסיבה זו, הקמת אתר אינטרנטי בימים אלו שונה במידה מסוימת מהקמה בשנים עברו מפני שיש צורך להתאים את האתר לכלל הגולשים וכמו כן מסיבות נוספות.

אתר רספונסיבי

אתר רספונסיבי

כאשר אומרים את המושג “אתר רספונסיבי” מתכוונים לאתר שמגיב ומתאים את עצמו לפי המכשיר בו עושה שימוש המבקר באתר. כך שכאשר גולש מבקר באתר דרך מחשב שולחני תוצג לפניו גרסה המותאמת למחשב שולחני, כאשר יגלוש דרך טלפון נייד הוא ייראה גרסה המותאמת למובייל וכמו כן ישנם גם אתרים המתאימים את עצמם במיוחד לגולשים מטאבלטים. ישנן כמה דרכים לגרום לאתר להיות רספונסיבי. אחת הדרכים, הינה לבנות בפועל גרסאות שונות של אתר האינטרנט כאשר כל אחת מותאמת במיוחד לגלישה ממכשיר אחר.

שיטה זו איננה המומלצת מכיוון שבעת כל עדכון אתר יש צורך בעדכון כלל הגרסאות והיא דורשת יותר עבודת תחזוקה בפועל, למעשה ניתן לקרוא לשיטה זו גם כפל אתרים ואתר רספונסיבי הינו: בניית גרסה אחת לאתר האינטרנט כאשר זו מתאימה את עצמה באופן אוטומטי לגלישה מהמובייל, לגלישה מהטאבלט, גלישה מהמחשב וכמו כן גלישה מכל גודל משתנה של מסך.

מדוע אתר מותאם למובייל נדרש בשנת 2019?

אחת הסיבות העיקריות בגללן בעלי אתרים רבים בוחרים להתאים את האתר שלהם לגלישה מכל המכשירים, הינה שימת דגש על חוויית המשתמש באתר שלהם. כאשר אדם גולש באתר לא רספונסיבי, ייתכן והוא יחוש בקשיים רבים בעת הגלישה באתר כאשר יצטרך להגדיל ולהקטין את המסך וכמו כן ייאלץ לנווט את דרכו באתר בצורה לא נוחה. סיבה מרכזית נוספת להתאמת האתר לכל המכשירים הינה מפני שגוגל שמה דגש גדול על כך.

כאשר אתר איננו רספונסיבי, סביר להניח שמנוע החיפוש של גוגל לא יציג את האתר במיקומים גבוהים בתוצאות החיפוש מפני שגוגל מקדמת אתרים תוך התחשבות בחוויית הגולשים.

סיבה נוספת לשימוש באתר רספונסיבי הינה מעלה שוב את חוויית המשתמש והיא זמן טעינה מהיר יותר. גרסאות האתרים המותאמות למחשב הנן לרוב כבדות יותר ובשימוש בטלפון נייד נטענות לאט. מסיבה זו, במידה והנכם משתמשים באתר שאיננו רספונסיבי, ייתכן שמשתמשים רבים אשר מעוניינים להיכנס לאתר שלכם יינטשו אותו טרם הכניסה לאתר עקב זמן טעינה ארוך. בחברת ביזאפ יספקו לכם את המידע הנדרש.

ראו עוד: חנות אינטרנטית